Toijalan Eläkkeensaajille kolme uutta kunniajäsentä

Terttu Laurila (vas.), Raine Manni ja Helga Kauppila ovat Toijalan Eläkkeensaajien uusia kunniajäseniä. Sääntöjen mukaan yhdistyksellä voi olla kerrallaan enintään neljä kunniajäsentä. Yhdistyksen neljäs kunniajäsen on vuonna 2006 kutsuttu Rauha Arvonen.

Terttu Laurila (vas.), Raine Manni ja Helga Kauppila ovat Toijalan Eläkkeensaajien uusia kunniajäseniä. Sääntöjen mukaan yhdistyksellä voi olla kerrallaan enintään neljä kunniajäsentä. Yhdistyksen neljäs kunniajäsen on vuonna 2006 kutsuttu Rauha Arvonen.

Toijalan Eläkkeensaajat on kutsunut Helga Kauppilan, Terttu Laurilan ja Raine Mannin yhdistyksen uusiksi kunniajäseniksi.

Monessa luottamustehtävässä toiminut Helga Kauppila on ollut yhdistyksen jäsenen vuodesta 1979. Hän on myös yhdistyksen vanhin jäsen. Vuodesta 1987 Toijalan Eläkkeensaajiin kuulunut Terttu Laurila on toiminut johtokunnassa, piiritoimikunnassa sekä yhdistyksen sihteerinä ja puheenjohtajana. Raine Manni on liittynyt yhdistykseen 1990. Hän on toiminut johtokunnassa, varapuheenjohtajana ja sihteerinä.

Toijalan Eläkkeensaajien neljäs kunniajäsen on vuonna 2006 nimetty Rauha Arvonen. Samana vuonna yhdistyksen kunniapuheenjohtajaksi nimitettiin Yrjö Rantanen, joka on toiminut yhdistyksessä vuodesta 1973.

Uudet kunniajäsenet vastaanottivat tunnustuksen yhdistyksen kevätkokouksen yhteydessä 11.3. Toijalan Sampolassa.

Toijalan Eläkkeensaajien puheenjohtaja Tarja Reunanen (vas.) luovuttamassa tunnustusta Terttu Laurilalle.

Toijalan Eläkkeensaajien puheenjohtaja Tarja Reunanen (vas.) luovuttamassa tunnustusta Terttu Laurilalle.

Toijalan Eläkkeensaajien uudet kunniajäsenet Terttu Laurila (vas.), Raine Manni ja Helga Kauppila vastaanottivat tunnustuksen kevätkokouksessa. Onnittelijoina yhdistyksen puheenjohtaja Tarja Reunanen ja sihteeri Juhani Salin.

Toijalan Eläkkeensaajien uudet kunniajäsenet Terttu Laurila (vas.), Raine Manni ja Helga Kauppila vastaanottivat tunnustuksen kevätkokouksessa. Onnittelijoina yhdistyksen puheenjohtaja Tarja Reunanen ja sihteeri Juhani Salin.

11eläkkeensaajat4
Terttu Laurila (vas.), Raine Manni ja Helga Kauppila ovat Toijalan Eläkkeensaajien uusia kunniajäseniä. Sääntöjen mukaan yhdistyksellä voi olla kerrallaan enintään neljä kunniajäsentä. Yhdistyksen neljäs kunniajäsen on vuonna 2006 kutsuttu Rauha Arvonen.

Terttu Laurila (vas.), Raine Manni ja Helga Kauppila ovat Toijalan Eläkkeensaajien uusia kunniajäseniä. Sääntöjen mukaan yhdistyksellä voi olla kerrallaan enintään neljä kunniajäsentä. Yhdistyksen neljäs kunniajäsen on vuonna 2006 kutsuttu Rauha Arvonen.

Kommentoi

Sinun tulee olla kirjautunut kirjoittaaksesi kommentin.

Haluaisitko lukea artikkeleita enemmänkin?