Yhteystiedot

 

TOIMISTO PALVELEE
Alventie 4, Akaa
Avoinna ma–ke klo 9–15
Koronaviruksen leviämisen estämiseksi toimistomme on toistaiseksi suljettu. Voit olla vierailun sijaan yhteydessä puhelimella tai sähköpostilla.

 

POSTIOSOITE
Akaan Seutu, PL 60, 37801 Akaa

 

TILAAJAN ASIAKASPALVELU
akaanseutu.fi/asiakaspalvelu
010 5844 170* (arkisin 9–12.30 ja 13–15)
tilaukset@akaanseutu.fi

 

MAINOSTAJAN ASIAKASPALVELU
akaanseutu.fi/mainostajalle
010 5844 171*
ilmoitukset@akaanseutu.fi

 

SÄHKÖPOSTIT
Toimitus: toimitus@akaanseutu.fi
Mainosmyynti: ilmoitukset@akaanseutu.fi
etunimi.sukunimi@akaanseutu.fi

 

*Soitto kotimaassa 010-alkuisiin puhelinnumeroihin maksaa matkapuhelimista 8,35 senttiä/puhelu + 17,17 senttiä/minuutti. Lankapuhelimesta soiton hinta on 8,35 senttiä/puhelu + 6,00 senttiä/minuutti.

 

Päätoimittaja
Jarno Keskinen
jarno.keskinen@akaanseutu.fi
044 755 7248

Mikko Peltoniemi

Toimittaja
Mikko Peltoniemi
mikko.peltoniemi@akaanseutu.fi
044 755 7210

Tarja Antola

Toimittaja
Tarja Antola
tarja.antola@akaanseutu.fi
044 755 7211

 

 

Kesätoimittaja
Oona Eskeli
oona.eskeli@akaanseutu.fi
044 347 7403

 

Asta Kohonen

Asiakkuuspäällikkö
Asta Kohonen
asta.kohonen@akaanseutu.fi
044 347 7404

Tiina Yli-Mutka

Mainostuottaja
Tiina Yli-Mutka
tiina.yli-mutka@akaanseutu.fi
044 755 7212

Tapahtumakoordinaattori Hanna-Mari Kujala
hanna-mari.kujala@pirmediat.fi
Akaan Seutu osaksi tapahtumaasi? Ota yhteyttä!

 

Akaan Seutu on osa Pirmediat-mediaryhmää. Pirmedioihin kuuluvat Akaan Seudun lisäksi paikallislehdet Lempäälän-Vesilahden Sanomat, Oriveden Sanomat, Sydän-Hämeen Lehti ja Ylöjärven Uutiset sekä paikalliset radiokanavat SUN Radio ja FUN Tampere.

 

Laskutusosoitteemme

Akaan Seutu Lehti Oy, 1013049-0

1. Verkkolaskut
Verkkolaskuosoite: FI0754720420060111
Operaattori: Osuuspankki Akaa M (OKOYFIHH)
Aineistomuoto: Finvoice

2. Sähköpostin liitteenä lähetettävät laskut
Laskut tulee lähettää sähköpostin liitetiedostoina PDF-muodossa (max. 5MB/tiedosto) osoitteeseen: 10130490@scan.netvisor.fi
Laskulla tulee olla seuraavat osoitetiedot:
Akaan Seutu Lehti Oy
10130490
PL 100
80020 Kollektor Scan
Mikäli lasku sisältää liitesivuja, niiden tulee olla samassa tiedostossa varsinaisen laskun kanssa.

3. Paperilaskut
Laskulla ja kirjekuoressa tulee olla seuraavat osoitetiedot:
Akaan Seutu Lehti Oy
10130490
PL 100
80020 Kollektor Scan