Eero Lehtonen jatkaa Akaan Seudun Suomi-Viro Seuran johdossa

Akaan Seudun Suomi-Viro Seura

Seuran hallitus laski Viron itsenäisyyspäivänä 24.2. kukat Viron vapaussodassa kaatuneiden akaalaisten vapaaehtoisten muistokivelle Akaan hautausmaalla.

Akaan Seudun Suomi-Viro Seura ry:n puheenjohtajana jatkaa Eero Lehtonen. Varapuheenjohtajaksi valittiin Matti Humaloja, sihteeriksi Riitta Mikkonen ja taloudenhoitajaksi Orvokki Koukkula. Hallituksessa istuvat lisäksi Marjatta Humaloja, Rauno Koukkula, Riitta Lehtonen, Terhi Reinikka ja Pirjo Suomu. Viroon liittyvää esitelmä- ja näyttelytoimintaa jatketaan edelleen.

Seuran hallitus laski Viron itsenäisyyspäivänä 24. helmikuuta kukat Viron vapaussodassa kaatuneiden akaalaisten vapaaehtoisten muistokivelle Akaan hautausmaalla.

Kommentoi

Sinun tulee olla kirjautunut kirjoittaaksesi kommentin.

Haluaisitko lukea artikkeleita enemmänkin?