Viialan Yrittäjät tarjoaa aamukahvit jäsenilleen

Viialan Yrittäjät tarjoaa kerran kuussa aamukahvit sämpylän kera jäsenilleen. Ensimmäisen kerran Palokadun Millerinassa kokoonnutaan perjantaina 14. lokakuuta kello 8.

Viialan Yrittäjien puheenjohtaja Sari Savikko haluaa tavata yhdistyksen jäseniä enemmän. Marraskuussa on aamukahvit ja syyskokous. Joulukuussa mennään pikkujouluretkelle Valkeakoskelle.

Viialan Yrittäjien puheenjohtaja Sari Savikko haluaa tavata yhdistyksen jäseniä enemmän. Marraskuussa on aamukahvit ja syyskokous. Joulukuussa mennään pikkujouluretkelle Valkeakoskelle.

– Vieraitakin on luvassa, mutta ensimmäisen kerran kokoonnumme keskenämme. Hallitus haluaa tietää, mitä jäsenet ajattelevat ja millaista toimintaa yhdistykseen ja aamukahveille halutaan, kertoo Viialan Yrittäjien puheenjohtaja Sari Savikko.

Akaan kaupungissa toimii kolme yrittäjäyhdistystä. Viialan Yrittäjät on pääasiassa Viialan alueella toimivien yrittäjien yhdistys, jolla vähän yli sata jäsentä. Yhdistys viettää ensi vuonna 70-vuotisjuhlavuottaan ja juhlia on luvassa syyskesästä.

– On paljon asioita, joita voitaisiin yhdessä pohtia ja viedä eteenpäin. Myös kaupungin kanssa voidaan käydä keskusteluja ja käydäänkin. Viialan taajama kaipaa varmasti asioita, joita yhdistyksemme voi ottaa esille. Ensin täytyy saada jäsenet liikkeelle ja kyselyjä tapaamisesta on tullutkin, miettii Savikko.

Paikka vaikuttamiselle on myös Viialan Yrittäjien syyskokous, joka on A-Duossa keskiviikkona 9. marraskuuta kello 18.30 alkaen. Yrittäjien pikkujoulu on joulukuussa Valkeakoskella.

Kommentoi

Sinun tulee olla kirjautunut kirjoittaaksesi kommentin.

Haluaisitko lukea artikkeleita enemmänkin?