Ehdokkaat

Tällä sivulla on listattu Pirkanmaalla ehdolla olevat ehdokkaat. Ehdokkaat ovat sivulla vaalinumerojensa mukaisessa järjestyksessä. Kuvat näkyvät ehdokkaista, mikäli puolue toimitti ne lehden pyynnöstä.

Perussuomalaiset r.p.

Asplund Kirsi-Maarit
Kirsi-Maarit Asplund
myyntineuvottelija LKV, pääluottamusmies, Tampere
2
Häkkilä Henri
Henri Häkkilä
opiskelija, HuK, Tampere
3
Isokangas Tuomo
Tuomo Isokangas
sairaanhoitaja, Nokia
4
Kaleva Lassi
Lassi Kaleva
yrittäjä, hum. kand., Tampere
5
Kylmäläinen Sami
Sami Kymäläinen
vartija, pääluottamusmies, Orivesi
6
Kärki-Chaiwut Olli
Olli Kärki-Chaiwut
luokanopettaja, Sastamala
7
Luoto Heikki
Heikki Luoto
ohjelmistosuunnittelija, Tampere
8
Mäki Rauno
Rauno Mäki
yksikönjohtaja, Hämeenkyrö
9
Niemi Veijo
Veijo Niemi
rikosylikonstaapeli, pääluottamusmies, Lempäälä
10
Nurmo Mikko
Mikko Nurmo
metsätalousinsinööri, pääluottamusmies, Valkeakoski
11
Puisto Sakari
Sakari Puisto
puolueen poliittinen suunnittelija, filosofian tohtori, Tampere
12
Ristimäki-Anttila Jaana
Jaana Ristimäki-Anttila
yrittäjä, insinööri, Pirkkala
13
Savio Sami
Sami Savio
kansanedustaja, diplomi-insinööri, Ylöjärvi
14
Siika-aho Auri
Auri Siika-aho
opiskelija (AMK), tiimiyrittäjä, Lempäälä
15
Tamminen Seppo
Seppo Tamminen
asentaja, Mänttä-Vilppula
16
Törhönen Marko
Marko Törhönen
myyntipäällikkö, yrittäjä, Kangasala
17
Vallin Veikko
Veikko Vallin
yrittäjä, Tampere
18
Veltheim Erika
Erika Veltheim
yhteiskuntatieteiden maisteri, vastaava sosiaalityöntekijä, Tampere
19
Vuorenpää Harri
Harri Vuorenpää
yrittäjä, tradenomi (YAMK), Pirkkala
20

 

Kommunistinen Työväenpuolue – Rauhan ja Sosialismin puolesta r.p.

Lahdenmäki Timo
Timo Lahdenmäki
ATK-suunnittelija, eläkeläinen, Lohja
21

 

Svenska folkpartiet i Finland r.p., Suomen ruotsalainen kansanpuolue r.p.

Kaskiluoto Viljami
Viljami Kaskiluoto
opiskelija, studerande, Tammerfors
22

 

Kansallinen Kokoomus r.p.

Ala-Kaarre Pirjo
Pirjo Ala-Kaarre
kouluttaja, Virrat
23
Haavisto Jussi
Jussi Haavisto
toimitusjohtaja, rakennusinsinööri, Kangasala
24
Ikonen Anna-Kaisa
Anna-Kaisa Ikonen
valtiosihteeri, työelämäprofessori, Tampere
25
Jaskari Harri
Harri Jaskari
kansanedustaja, Tampere
26
Jussila Anne-Mari
Anne-Mari Jussila
koulutus- ja kehittämisjohtaja, Tampere
27
Kaartinen Sirja
Sirja Kaartinen
erikoislääkäri, Tampere
28
Kinnunen Jari
Jari Kinnunen
HTM, rikosylikomisario, Nokia
29
Kiuru Pauli
Pauli Kiuru
kansanedustaja, FM, Valkeakoski
30
Kostianen Leena
Leena Kostiainen
rehtori, Tampere
31
Leino Ida
Ida Leino
kasvatustieteiden kandidaatti, aluekoordinaattori, Tampere
32
Markkanen Jouni
Jouni Markkanen
kauppatieteiden maisteri, poliittinen sihteeri, Tampere
33
Ojares Juho
Juho Ojares
diplomi-insinööri, projekti-insinööri, Ylöjärvi
34
Rajala Petri
Petri Rajala
kauppatieteiden kandidaatti, opiskelija, Tampere
35
Rautakorpi Ari
Ari Rautakorpi
insinöörieverstiluutnantti evp., Pirkkala
36
Sasi Ilkka
Ilkka Sasi
koordinaattori, HK, Tampere
37
Satonen Arto
Arto Satonen
kansanedustaja, opettaja, Sastamala
38
Saxberg Susanna
Susanna Saxberg
erityisopettaja, Akaa
39
Traskback Jocka
Jocka Träskbäck
yrittäjä, Lempäälä
40
Vikman Sofia
Sofia Vikman
kansanedustaja, yhteiskuntatieteiden maisteri, Tampere
41

 

Suomen Sosialidemokraattinen Puolue r.p.

Asell Marko
Marko Asell
liikuntapaikkahoitaja, liikunnanohjaaja (AMK), Nokia
42
Gustafsson Jukka
Jukka Gustafsson
kansanedustaja, Tampere
43
Julin Sofia
Sofia Julin
järjestösihteeri, hallintotieteiden ylioppilas, Tampere
44
Järvenpää Esa
Esa Järvenpää
autokorimekaanikko, Hämeenkyrö
45
Järvinen Hannu
Hannu Järvinen
trukinkuljettaja, pääluottamushenkilö, Akaa
46
Keränen Jyri
Jyri Keränen
lähihoitaja, Tampere
47
Kumlander Joni
Joni Kumlander
asiakkuuskoordinaattori, sosionomi, Valkeakoski
48
Kuusinen Marie
Marie Kuusinen
asentaja, Tampere
49
Laine Hanna
Hanna Laine
lähihoitaja, Kangasala
50
Loukaskorpi Johanna
Johanna Loukaskorpi
apulaispormestari, äidinkielen ja kirjallisuuden lehtori, Tampere
51
Läärä Kaisa
Kaisa Läärä
pormestarin erityisavustaja, yhteiskuntatieteiden maisteri, Tampere
52
Mankkinen Leena
Leena Mankkinen
toiminnanjohtaja, sosionomi, Ylöjärvi
53
Marin Sanna
Sanna Marin
kansanedustaja, HM, Tampere
54
Nurminen Ilmari
Ilmari Nurminen
kansanedustaja, Sastamala
55
Pirttijärvi Eero
Eero Pirttijärvi
sosiaalityöntekijä, yhteiskuntatieteiden lisensiaatti, Mänttä-Vilppula
56
Päivänen Maria
Maria Päivänen
palvelulinjapäällikkö, Lempäälä
57
Roslöf Jari
Jari Roslöf
pääluottamusmies, Nokia
58
Tolvanen Taru
Taru Tolvanen
Team leader, tradenomi (BBA), Pirkkala
59
Viitanen Pia
Pia Viitanen
kansanedustaja, Tampere
60

 

Seitsemän tähden liike r.p.

Aalto Harri
Harri Aalto
varastonhoitaja, pääluottamusmies, Pirkkala
61
Grönlund Jorma
Jorma Grönlund
ammatinharjoittaja, tutkimushaastattelija, Ylöjärvi
62

Kauko Kallioniemi
radiotoimittaja, eläkeläinen, Parkano
63
Kasap Hanni
Hanni Kasap
nuoriso- ja vapaa-ajan ohjaaja, Tampere
64
Lehväsluoto Juhani
Juhani Leväsluoto
opettaja, Tampere
65
Lindeman Reine
Reine Lindeman
perushoitaja, sosiaaliohjaaja, Tampere
66
Malminen Jukka
Jukka Malminen
yrittäjä, Nokia
67
Mattila Pentti
Pentti Mattila
rakentaja, Punkalaidun
68
Messi Tommi
Tommi Messi
teologian opiskelija, lähihoitaja, Hämeenkyrö
69
Moilanen Tenho
Tenho Moilanen
insinööri (AMK), toimitusjohtaja, Valkeakoski
70
Mäki-Korte Timo
Timo Mäki-Korte
yrittäjä, Tampere
71
Naskali Raili
Raili Naskali
ylioppilas, merkonomi, Pirkkala
72
Nurmi Jussi
Jussi Nurmi
yrittäjä, Ruovesi
73
Raevaara Aarne
Aarne Raevaara
toiminnanjohtaja, FM, Tampere
74
Siltanen Eira
Eira Siltanen
toimittaja, kuvataiteilija, Virrat
75
Tervonen Janne
Janne Tervonen
antiikkikauppias, Virrat
76
Vapa Mikko
Mikko Vapa
verikuvaajayrittäjä, FM, Tampere
77
Vehmas Sami
Sami Vehmas
hissin kunnossapitoasentaja, Nokia
78
Ylimartimo Ville
Ville Ylimartimo
ajoneuvonosturin kuljettaja, Kangasala
79

 

Feministinen puolue r.p.

Vaaliliitossa Suomen Kommunistisen Puolueen ja Eläinoikeuspuolueen kanssa.

Hannula Tero
Tero Hannula
FM, opettaja, Tampere
80
Karvonen Minna
Minna Karvonen
oikeustieteen opiskelija, Tampere
81
Pajuluoma Annika
Annika Pajuluoma
yhteiskuntatutkimuksen opiskelija, Pirkkala
82
Saarela Annamaija
Annamaija Saarela
FM, toimitusjohtaja, Tampere
83

 

Suomen Kommunistinen Puolue r.p.

Vaaliliitossa Feministisen puolueen ja Eläinoikeuspuolueen kanssa.

Grönfors Mervi
Mervi Grönfors
lastenhoitaja, Tampere
84
Laitinen Erno
Erno Laitinen
media-assistentti, varastotyöntekijä, Nokia
85
Mentula Minna
Minna Mentula
hallintotieteiden maisteri, Ylöjärvi
86
Nurminen Asko
Asko Nurminen
henkilökohtainen avustaja, Tampere
87
Packalen Petra
Petra Packalén
päätoimittaja, Tampere
88
Schadrin Pauli
Pauli Schadrin
asentaja, Nokia
89
Soimajärvi Riitta
Riitta Soimajärvi
puhelinmyyjä, Tampere
90

 

Eläinoikeuspuolue r.p.

Vaaliliitossa Feministisen puolueen ja Suomen Kommunistisen Puolueen kanssa.

Haapanen Birgitta
Birgitta Haapanen
lähihoitaja, Tampere
91
Nieminen Maria
Maria Nieminen
tradenomi, palveluasiantuntija, Tampere
92
Perttunen Jaakko
Jaakko Perttunen
sosionomi, Nokia
93

 

Itsenäisyyspuolue r.p.

Annala Eija
Eija Annala
lähihoitaja, valotyöntekijä, Oulu
94
Ekman Jarmo
Jarmo Ekman
kauppatieteiden maisteri, vapaa toimittaja, Vantaa
95
Hallikainen Outi
Outi Hallikainen
sihteeri, Riihimäki
96
Hanhisuo Ville
Ville Hanhisuo
opiskelija, sekatyömies, Turku
97
Kalliola Anu
Anu Kalliola
hoitaja, Riihimäki
98
Kari Jarkko
Jarkko Kari
yhteiskuntatieteiden tohtori, yhteisöpedagogiopiskelija, Oulu
99
Lyytikäinen Juho
Juho Lyytikäinen
insinööri, Vantaa
100
Marjamaa Teija
Teija Marjamaa
taiteilija, video- ja valokuvaaja, Porvoo
101
Parviainen Altti
Altti Parviainen
terveystuotemyyjä, fytonomi, Pori
102
Saukkonen Saria
Saria Saukkonen
opiskelija, Ranua
103
Seesvalo Sanna
Sanna Seesvalo
taideterapeutti, Tampere
104
Silvola Hemmo
Hemmo Silvola
myynnin ammattilainen, valmentaja, Urjala
105
Suvivirta Esa
Esa Suvivirta
moniosaaja, Kuopio
106
Törnebladh Saila
Saila Törnebladh
sosiaalikasvattaja, Vantaa
107
Vuorela Taru
Taru Vuorela
ylioppilas, Vantaa
108

 

Kansalaispuolue r.p.

Vaaliliitossa Suomen Kansa Ensin -puolueen kanssa.

Komsi Tuula
Tuula Komsi
FM, aikuiskouluttaja, Kangasala
109

Iivu Asunta
taiteilija, Ruovesi
110
Huttunen Lauri
Lauri Huttunen
veturikunnossapidon sähkömies, Nokia
111
Jarvinen Terhi
Terhi Järvinen
tekninen avustaja, Ylöjärvi
112

Timo Lensu
tekniikan lisensiaatti, Tampere
113
Rannelma Timo
Timo Rannelma
taksinkuljettaja, yrittäjä, Lempäälä
114
Ylitalo Matti
Matti Ylitalo
yrittäjä, Ylöjärvi
115

 

Suomen Kansa Ensin r.p.

Vaaliliitossa Kansalaispuolueen kanssa.

Heikkilä Olli
Olli Heikkilä
tutkija, diplomi-insinööri, Tampere
116
Kosonen Mari
Mari Kosonen
yrittäjä, maatalous- ja metsätieteiden ylioppilas, Tampere
117
Lehtonen Tiina
Tiina Lehtonen
kampaaja, Tampere
118
Piirto Pertti
Pertti Piirto
turvallisuuspäällikkö, Tampere
119

 

Suomen Kristillisdemokraatit (KD) r.p.

Haapala Riitta
Riitta Haapala
varhaiskasvatuksen opettaja, ammatillinen opettaja, Valkeakoski
120
Hietanen Pentti
Pentti Hietanen
laulaja, yrittäjä, Kangasala
121
Huhtala Anne
Anne Huhtala
musiikin lehtori, filosofian kandidaatti, Tampere
122
Kaasalainen Jouni
Jouni Kaasalainen
linja-auton kuljettaja, Ylöjärvi
123
Kuismanen Riitta
Riitta Kuismanen
sosiaalipsykologi, kehittämispäällikkö, Pirkkala
124
Kulju Petri
Petri Kulju
markkinointipäällikkö, Sastamala
125
Laakso Linda-Riina
Linda-Riina Laakso
pääsihteeri, yrittäjä, Tampere
126
Laakso Tarvo
Tarvo ”Rokkipappi” Laakso
rovasti, muusikko, Tampere
127
Leppänen Juho
Juho Leppänen
yrittäjä, Tampere
128
Matilainen Pekka
Pekka Matilainen
toiminnanjohtaja, Kangasala
129
Mutila Joni
Joni Mutila
opiskelija, Tampere
130
Nurmela Piia
Piia Nurmela
toiminnanjohtaja, filosofian maisteri, Lempäälä
131
Paloheimo Kaisu
Kaisu Paloheimo
ekonomi, uravalmentaja, Nokia
132
Pursiainen Sirpa
Sirpa Pursiainen
sosiaali- ja terveysalan opettaja, kirjailija, Tampere
133
Rannisto Ari
Ari Rannisto
opettaja, diplomi-insinööri, Tampere
134
Saarenmaa Eija
Eija Saarenmaa
psykologian maisteri, teologian maisteri, Mänttä-Vilppula
135
Setälä Mika
Mika Setälä
lehtori, Akaa
136
Tanus Sari
Sari Tanus
kansanedustaja, erikoislääkäri, Tampere
137
Turunen Kauko
Kauko Turunen
yrittäjä, maalarimestari, Parkano
138

 

Suomen Keskusta r.p.

Ari Arvela
Ari Arvela
yrittäjä, mv, Vesilahti
139
Pentti Hakanen
Pertti Hakanen
kansanedustaja, maatalousyrittäjä, Sastamala
140
Vilhartti Hanhilahti
Vilhartti Hanhilahti
erityisavustaja, YTM, Tampere
141
Hanna Holma
Hanna Holma
sosiaali- ja terveysalan yrittäjä, Kangasala
142
Kalle Kiili
Kalle Kiili
kehityspäällikkö, insinööri, Tampere
143
Laila Koskela
Laila Koskela
sairaanhoitaja, Tampere
144
Pilvi Karkela
Pilvi Kärkelä
yrittäjä, toiminnanjohtaja, Kihniö
145
Jarkko Lahtinen
Jarkko Lahtinen
palomies-ensihoitaja, Lempäälä
146
Suvi Mäkelainen
Suvi Mäkeläinen
yhteiskuntatieteiden ylioppilas, Suomen Keskustanuorten puheenjohtaja, Tampere
147
Marjo Mäkinen-Aakula
Marjo Mäkinen-Aakula
agronomi, markkinointisuunnittelija, Orivesi
148
Jouni Ovaska
Jouni Ovaska
luokanopettaja, kasvatustieteen maisteri, Tampere
149
Harri Penttilä
Harri Penttilä
maanviljelijä, näyttelijä, Vesilahti
150
Arto Pirttilahti
Arto Pirttilahti
kansanedustaja, agrologi, Mänttä-Vilppula
151
Katariina Pylsy
Katariina Pylsy
maaseutujohtaja, maatalous- ja metsätieteiden maisteri, Hämeenkyrö
152
Miia Rajala
Miia Rajala
yrittäjä, terveydenhoitaja, Vesilahti
153
Aino-Riikka Simula
Aino-Riikka Simula
yrittäjä, Vesilahti
154
Tarja Smura
Tarja Smura
sosionomi, kotiäiti, Tampere
155
Joonas Soukkio
Joonas Soukkio
ylioppilas, Suomen Keskustanuorten kv-sihteeri, Tampere
156
Jari Tallbacka
Jari Tallbacka
logistiikkajohtaja, Urjala
157

 

Liberaalipuolue – Vapaus valita r.p.

Vaaliliitossa Piraattipuolueen kanssa.

Murola Anton
Anton Murola
yrittäjä, Akaa
158
Nerve Juhana
Juhana Nerve
yrittäjä, Ylöjärvi
159
Peltola Juha-Matti
Juha-Matti Peltola
kirvesmies, Tampere
160
Tikander Sakari
Sakari Tikander
IT-asiantuntija, kevytyrittäjä, Tampere
161
Torrkulla Kaj
Kaj Torrkulla
diplomi-insinööri, yrittäjä, Tampere
162

 

Piraattipuolue r.p.

Vaaliliitossa Liberaalipuolueen kanssa.

Kangaslampi Samuli
Samuli Kangaslampi
psykologi, tutkija, Tampere
163
Karvinen Juho
Juho Karvinen
YTM, data-analyytikko, Tampere
164
Kivistö Harri
Harri Kivistö
säveltäjä, HuK, Tampere
165
Kivistö Joni-Petteri
Joni-Petteri Kivistö
3D-graafikko, kouluttaja, Tampere
166
Leino Jarkko
Jarkko Leino
DI, ohjelmistonkehittäjä, Tampere
167
Luoma-Nirva Jarno
Jarno Luoma-Nirva
technology specialist, Tampere
168
Lyttinen Esa
Esa Lyttinen
elektroniikka-asentaja, Ylöjärvi
169
Malinen Tiina
Tiina Malinen
opiskelija, Tampere
170
Rantanen Maria
Maria Rantanen
markkinointi- ja viestintäkoordinaattori, Tampere
171
Rehuttu Hannele
Hannele Rehuttu
asentaja, Akaa
172
Räsänen Joni
Joni Räsänen
diplomi-insinööri, tutkija, Tampere
173
Salminen Timo
Timo Salminen
system administrator, Tampere
174
Salo Juho
Juho Salo
DI, lujuuslaskija, Tampere
175
Yltävä Jarno
Jarno Yltävä
ajoneuvoasentaja, tietoliikenneasentaja, Tampere
176

 

Vasemmistoliitto r.p.

Aaltonen Mikko
Mikko Aaltonen
talouspäällikkö, Tampere
177
Kesseli Rauno
Rauno Kesseli
työsuojeluvaltuutettu, Ylöjärvi
178
Kontula Anna
Anna Kontula
kansanedustaja, Tampere
179
Kosola Satu
Satu Kosola
sosionomi, Lempäälä
180
Kotalampi Katja
Katja Kotalampi
vesihuoltolaitoksen hoitaja, Virrat
181
Lehtonen Anneli
Anneli Lehtonen
lehtori, eläkeläinen, Nokia
182
Muukkonen Kai
Kai Muukkonen
pääluottamusmies, talonmies, Valkeakoski
183
Niemi Aapo
Aapo Niemi
pääluottamusmies, elintarviketyöntekijä, Tampere
184
Nikkinen Iikka
Iikka Nikkinen
henkilöstö- ja työsuojeluvastaava, Kangasala
185
Nyman Anne
Anne Nyman
myyjä, Nokia
186
Piirainen Heli
Heli Piirainen
luokanopettajaopiskelija, Akaa
187
Porttikivi Ilkka
Ilkka Porttikivi
rikosseuraamustyöntekijä, Tampere
188
Rask Virva-Mari
Virva-Mari Rask
koneenasentaja, Tampere
189
Saarela Leena
Leena Saarela
sairaanhoitaja, Sastamala
190
Salonen Antti
Antti Salonen
pääluottamusmies, Tampere
191
Sheikh Liban
Liban Sheikh
opiskelija, Tampere
192
Siren Jouni
Jouni Sirén
kääntäjä, Tampere
193
Tapio Noora
Noora Tapio
yhteiskuntatieteiden opiskelija, Tampere
194
Wrstergård Raija
Raija Westergård
FM, päivätoiminnan ohjaaja, Hämeenkyrö
195

 

Vihreä liitto r.p.

Caglayan Merve
Merve Caglayan
tietojenkäsittelytieteiden ylioppilas, sukeltaja, Tampere
196
Haapa-aho Olga
Olga Haapa-aho
YTM, Tampere
197
Hassi Satu
Satu Hassi
tekniikan lisensiaatti, kansanedustaja, Tampere
198
Hassi Satu
Matti Helimo
luokanopettaja, kasvatustieteiden maisteri, Tampere
199
Hölttä Minna
Minna Hölttä
yrittäjä, Valkeakoski
200
Jussila Perttu
Perttu Jussila
toiminnanjohtaja, Tampere
201
Kiiskinen Jenni
Jenni Kiiskinen
FM, lehtori, Ylöjärvi
202
Koto Sonja
Sonja Koto
lääkäri, Kangasala
203
Mustakallio Jaakko
Jaakko Mustakallio
viestinnän asiantuntija, kauppatieteiden maisteri, Tampere
204
Paalanen Piila
Piila Paalanen
FM, opettaja, Nokia
205
Parviainen Olli-Poika
Olli-Poika Parviainen
FM, kansanedustaja, Tampere
206
Pehkonen Ninni
Ninni Pehkonen
aluepäällikkö, filosofian maisteri, Tampere
207
Rinneaho Arja
Arja Rinneaho
erityisopettaja, Pirkkala
208
Suomela Iiris
Iiris Suomela
yhteiskuntatieteiden opiskelija, Tampere
209
Suoniemi Juhana
Juhana Suoniemi
HM, pyöräkauppias, Tampere
210
Suoniemi Susanna
Susanna Suoniemi
kokki, asiakaspalvelija, Vesilahti
211
Toivonen-alastalo Hilu
Hilu Toivonen-Alastalo
toiminnanjohtaja, Akaa
212
Tynkkynen Oras
Oras Tynkkynen
vanhempi neuvonantaja, yrittäjä, Tampere
213
Wesslin Tiina
Tiina Wesslin
yhteiskuntatieteiden maisteri, tiedottaja, Lempäälä
214

 

Sininen tulevaisuus r.p.

Ahola Sakari
Sakari Ahola
laitoshuoltaja, Tampere
215
Ahonen Tarja
Tarja Ahonen
suurtalousesimies, yrittäjä, Valkeakoski
216
Elovaara Tiina
Tiina Elovaara
kansanedustaja, Tampere
217
Jokinen Ilkka
Ilkka ”Ile” Jokinen
näyttelijä, Hämeenkyrö
218
Jokipolvi Marjatta
Marjatta Jokipolvi
apulaisosastonhoitaja, eläkeläinen, Tampere
219
Jokipolvi Minna
Minna Jokipolvi
laboratoriohoitaja, bioanalyytikko, Orivesi
220
Juutilainen Petri
Petri Juutilainen
liikenneopettaja, Akaa
221
Kapanen Seppo
Seppo Kapanen
yrittäjä, Lempäälä
222
Karjalainen Kai
Kai Karjalainen
pastori, Tampere
223
Kontio Helena
Helena Kontio
siivooja, Ylöjärvi
224
Kontkanen Jarmo
Jarmo Kontkanen
projektiasiantuntija, yrittäjä, Tampere
225
Kopo Lauri
Lauri Kopo
ohjelmistotestaaja, Tampere
226
Leino Petteri
Petteri Leino
puolustusministerin erityisavustaja, Helsinki
227
Pennanen Veijo
Veijo Pennanen
yrittäjä, eläkeläinen, Tampere
228
Polo Olli
Olli Polo
lääketieteen tohtori, erikoislääkäri, Tampere
229
Prihti Ari
Ari Prihti
maatalousyrittäjä, yrittäjä, Punkalaidun
230
Salomaki Tapio
Tapio Salomäki
nuorisotyönohjaaja, Tampere
231
Soinio Marja
Marja Soinio
eläkeläinen, Tampere
232
Turja Sauli
Sauli Turja
rovasti, FM, Akaa
233

 

Liike Nyt ry Pirkanmaa yhteislista

Airosto Marjo
Marjo Airosto
ICT-erityisasiantuntija, Kangasala
234
Antikainen Petri
Petri Antikainen
yrittäjä, myynti- ja markkinointipäällikkö, Tampere
235
Grönroos Arto
Arto Grönroos
liikenneopettaja, liikennetoimittaja, Tampere
236
Hakkarainen Jouko
Jouko Hakkarainen
yrittäjä, palvelubussin kuljettaja, Tampere
237
Hannula Tuomas
Tuomas Hannula
diplomi-insinööri, tohtorikoulutettava, Tampere
238
Hintikka Antti
Antti Hintikka
kolumnisti, opiskelija, Pälkäne
239
Härkönen Antti
Antti Härkönen
filosofian maisteri, toimitusjohtaja, Tampere
240
Innala Minna
Minna Innala
diplomi-insinööri, Tampere
241
Juslen Ilari
Ilari Juslén
yrittäjä, Nokia
242
Kähönen Karoliina
Karoliina Kähönen
Liike Nytin perustajajäsen, tohtorikoulutettava, Tampere
243
Louhivuori Ulla
Ulla Louhivuori
terveystieteiden maisteri, sairaanhoitaja, Tampere
244
Lunden Juhani
Juhani Lundén
MMM, maanviljelijä, Ruovesi
245
Näsi Kati
Kati Näsi
mielenterveyshoitaja, Pirkkala
246
Riekkinen Susanna
Susanna Riekkinen
liiketalouden ja hallinnon tradenomi, Sastamala
247
Salonen Risto
Risto Salonen
palomestari, Tampere
248
Shafeithel Yrjö
Yrjö Schafeitel
sosionomi, Tampere
249
Silvennoinen Seppo
Seppo Silvennoinen
projektipäällikkö, pienyrittäjä, Tampere
250
Simpura Marjo
Marjo Simpura
lähihoitaja, rakennusmaalari, Tampere
251
Suoste Maria Karoliina
Maria Karoliina Suoste
yrittäjä, Kangasala
252