Akaan keilahallilla avoimet ovet itsenäisyyspäivänä – ”Keilailu on sopiva harrastus ikään, sukupuoleen tai kuntotasoon katsomatta”

Akaan keilahallilla Helpiöntiellä ovet ovat auki itsenäisyyspäivänä kello 13–17. Tapahtuma-aikana keilaaminen on ilmaista, keilavuoro kestää 30 minuuttia. Arkistokuva.

Akaan keilahalli yhteistyössä Akaan Keilan kanssa järjestää itsenäisyyspäivänä perhetapahtuman, jonka tarkoituksena on tutustuttaa ihmiset Akaan keilahalliin oheistoimintoineen sekä keilailuun kivana koko perheen harrastuksena.

Akaan keilahallilla Toijalassa osoitteessa Hallamäentie 3 ovet ovat auki itsenäisyyspäivänä kello 13–17. Tapahtuma-aikana keilaaminen on ilmaista, keilavuoro kestää 30 minuuttia. Tapahtumaan ei voi tehdä ratavarausta etukäteen. Mikäli kaikki radat ovat varattuja, pelaamaan pääsee jonottamalla.

– Keilailu on sopiva harrastus ikään, sukupuoleen tai kuntotasoon katsomatta, Ilkka Leino Akaan Keilasta kertoo.

Akaan keilahalli toimii myös Akaan Keilan kotihallina. Tapahtuman aikana seuran edustajat esittelevät seuran toimintaa sekä kertovat myös menestyksellisestä lasten keilakoulusta.

Tapahtuman yhteydessä on kahvi- ja mehutarjoilu.

Kommentoi

Sinun tulee olla kirjautunut kirjoittaaksesi kommentin.

Haluaisitko lukea artikkeleita enemmänkin?