Toijalan Sanomat lauantaina 5. huhtikuuta 1919

lauantaina 5. huhtikuuta

 

Suojeluskunnan Ratsu-osastoon

aikovia miehiä pyydetään ilmoittautumaan ennen t. k. 12 päivää. Lähempiä tietoja antaa Paikallispäällikkö.

 

Toijalan Puhelin-Osuuskunnan vuosikokous

pidetään huhti. 7 p:nä klo 2 ip. Akaan kunnanhuoneella. Kokouksessa käsitellään paitsi sääntöjen määräämät asiat, Kylmäkosken Toijala puhelinlinjan laittamisesta, jonka tärkeyttä jäsenille huomautetaan.

 

Akaan Suomalaisen seuran jäseniä

kehoitetaan saapuman Pirtille ensi torstaina 10 p:nä täsmälleen kello 6 ip. Ohjelma: Tupaantulijaiskahvit. Tarkastetaan seuran kuluneen vuoden tilit. Seuran toiminnan virallinen lopettaminen y. m. Johtokunta.

Ori myytävänä

Toijalan Sipilästä, 2 vuotta wanha, liinakko, noin 152 cm, on juoksija-kantakirjawanhemmista. Omistaja Matti Ketola

 

Kommentoi

Sinun tulee olla kirjautunut kirjoittaaksesi kommentin.

Haluaisitko lukea artikkeleita enemmänkin?