Akaan seudun mielenterveysseura sai uuden puheenjohtajan – Ari Hiltusta kiiteltiin ripeästä toiminnasta

Akaan seudun mielenterveysseuran hallituksessa puhaltavat uudet tuulet. Puheenjohtajaksi valittiin Anna Hurmerinta, ja rahastonhoitajana aloittaa Lilli-Mari Lehmijoki. Muuten kokoonpanossa ei tullut muutoksia. Anna-Kaisa Korpela jatkaa edelleen tukihenkilötoiminnan vetäjänä.

Anna-Kaisa Korpela ja Sirkka Salminiemi kiittivät Ari Hiltusta tuesta Akaan seudun mielenterveysseuran toimitila-asioissa. Kuva: Anna Hurmerinta.

Seuran viidennessätoista vuosikokouksessa luovutettiin Hyvän Mielen kunniakirja Ari Hiltuselle tunnustuksena ja kiitoksena ripeästä toiminnasta seuran uuden toimitilan järjestämisessä ja sponsoroinnissa. Uusi tila mahdollistaa sen, että voimme nyt toimia entistä monipuolisemmin mielen hyvinvoinnin edistämiseksi paikkakunnalla.

Keskusteluryhmät jatkavat edelleen, uutta tukihenkilökoulutusta suunnitellaan pidettäväksi, ja kirjallisuusterapia- ja runoiltaakin on tulossa. Akaan Seudun tapahtumapalstalta MeNytistä löydät lisää tietoa toiminnastamme kevään aikana.

TERVE!

Tämä sisältö on lehden tilaajille.
Tutustu 5 viikkoa vain 1,90 €.