OP Akaa ja Toijalan Pallo-49 uusivat tukisopimuksen

OP Akaan ja Toijalan Pallo-49:n tukisopimuksen allekirjoitustilaisuudessa ilmeet olivat iloiset. Kuvassa vasemmalta oikealle OP Akaan toimitusjohtaja Tuomo Smått, TP-49 puheenjohtaja Niko Sulin, TP-49 junioripelaajat Joona Voutilainen, Jenni Voutilainen, Elmeri Siren, OP Akaan pankinjohtaja Jere Hakala ja TP-49 johtokunnan jäsen Juha Pietikäinen.

Akaan Seudun Osuuspankki ja Toijalan Pallo-49 ovat solmineet uuden tukisopimuksen. Seuran ja pankin välinen yhteistyö on ollut monivuotista.

– Tämä on mutkatonta ja molempia hienosti palvelevaa toimintaa, Akaan Seudun Osuuspankin toimitusjohtaja Tuomo Smått sopimustilaisuudessa.

Allekirjoitustilaisuudessa pankkia edustivat toimitusjohtaja Tuomo Småttin lisäksi pankinjohtaja Jere Hakala. Toijalan Pallo-49:n edustajat olivat seuran puheenjohtaja Niko Sulin sekä johtokunnan jäsen Juha Pietikäinen. Lisäksi paikalla olivat junioripelaajat Jenni Voutilainen, Joona Voutilainen, Elmeri Siren.

Toijalan Pallon edustusjoukkueen perinteinen OP-ottelu pelataan lauantaina 2.9. kello 13 alkaen. Tässä nelosdivisioonan ottelussa Toijalan Pallo kohtaa Forssan Jalkapalloklubin.

OP Akaan ja Toijalan Pallon tukisopimuksen allekirjoittivat kuvassa vasemmalta TP-49 johtokunnan jäsen Juha Pietikäinen, OP Akaan toimitusjohtaja Tuomo Smått, Toijalan Pallo-49:n puheenjohtaja Niko Sulin sekä OP Akaan pankinjohtaja Jere Hakala.

Kommentoi

XHTML: Voit käyttää näitä tägejä: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>