Ossi Reinistä reserviläisten uusi puheenjohtaja

Syyskokouksessa oli läsnä 25 yhdistyksen jäsentä. Kuva: Jari Hänninen.

Syyskokouksessa oli läsnä 25 yhdistyksen jäsentä. Kuva: Jari Hänninen.

Reservin ylikersantti Ossi Reini on valittu Toijalan seudun reserviläisten uudeksi puheenjohtajaksi. Reini on ollut aikaisemmin yhdistyksen ensimmäinen varapuheenjohtaja. Reinillä on myös rauhanturvaajakokemusta sekä maanpuolustuskoulutusyhdistyksen kouluttaja- ja kurssinjohtajakokemusta.

Nykyisen puheenjohtajan Jarmo Ahosen viisi vuotta kestänyt puheenjohtajuus päättyy kuluvan vuoden loppuun. Ahonen on ollut merkittävä tekijä yhdistyksen toiminnassa, ja hänet palkittiin Etelä-Hämeen reserviläispiirin kevätkokouksessa tänä vuonna vuoden puheenjohtajana.

Toijalan seudun reserviläisten syyskokouksessa puheenjohtajan toimi yhdistyksen kunniapuheenjohtaja Timo Lehtonen. Uusina jäseninä hallitukseen valittiin Marko Kivi ja Jere Virtala. Hallituksessa toimivat ensi vuonna myös Jari Hänninen, Markku Vehmas, Jarmo Perttunen, Heikki Ahola, Juuso Hyvärinen, Timo Leppänen sekä Katja Ahola.

Ennen kokousta yhdistyksen Vapaaehtoisten pelastuspalvelun vastaava Juuso Hyvärinen esitelmöin Vapepatoiminnasta.

 

Jari Hänninen

Kommentoi

Sinun tulee olla kirjautunut kirjoittaaksesi kommentin.

Haluaisitko lukea artikkeleita enemmänkin?