Kylmäkoski-seura luopui hautausmaakävelyistä kiireiden takia

Kylmäkosken kirkko on tiekirkko, joka oli kesällä auki tiettyinä päivinä. Samaan yhteyteen suunniteltiin hautausmaakävelyjä. Muutamissa tilaisuuksissa on nyt ihmetelty, miksi Kylmäkoski-seura ei lähtenyt mukaan järjestämään niitä.

Kylmäkoski-seuralta kysyttiin, olisiko seuralla mahdollisuutta olla mukana toteuttamassa kävelyjä. Seuran hallitus teki kuitenkin päätöksen, ettei pysty osallistumaan niiden järjestämiseen, koska seuralla on jo niin paljon muuta toimintaa.

Kylmäkoski-seura on tyytyväinen, että Kylmäkosken kirkossa järjestetään erilaisia tapahtumia. Seura toivoo tapahtumien saavan yleisön liikkeelle.

Erkki Salo

Kylmäkoski-seuran varapuheenjohtaja

Kommentoi

Sinun tulee olla kirjautunut kirjoittaaksesi kommentin.

Haluaisitko lukea artikkeleita enemmänkin?