Eläkeliiton Akaan yhdistys jatkaa Lauri Haaviston johdolla

Eläkeliiton Akaan yhdistyksen hallitus: Eturivi vasemmalta Helena Korpela, Riitta Riipinen, Annikki Toivonen, Leila Haavisto, Terttu Vaittinen ja Milva Salonen, keinussa puheenjohtaja Lauri Haavisto ja takana Saara Virtanen ja Tapio Toivonen.

Eläkeliiton Akaan yhdistyksen hallitus: Eturivi vasemmalta Helena Korpela, Riitta Riipinen, Annikki Toivonen, Leila Haavisto, Terttu Vaittinen ja Milva Salonen, keinussa puheenjohtaja Lauri Haavisto ja takana Saara Virtanen ja Tapio Toivonen.

Eläkeliiton Akaan yhdistyksen johdossa jatkaa Lauri Haavisto. Haavisto aloitti nyt neljännen vuoden yhdistyksen puheenjohtajana. Yhdistyksen varapuheenjohtaja on Milva Salonen. Hallitukseen kuuluvat myös Helena Korpela, Riitta Riipinen, Annikki Toivonen, Leila Haavisto, Terttu Vaittinen, Saara Virtanen ja Tapio Toivonen.

Sihteerinä 16 vuotta toimineen Terttu Vaittisen luovuttua tehtävästään sihteerinä sekä rahastonhoitajana toimii Tapio Toivonen.

Eläkeliiton Akaan yhdistys järjestää joka kuukauden ensimmäinen ja toinen tiistai liikunta- ja kerhotoimintaa. Kaikille avoimia luentotilaisuuksia on kerran kuussa. Yhdistyksen virkistystoimintaan kuuluvat teatterimatkat, kesäretki sekä Iloinen iltapäivä Saarioismajalla yhdessä Valkeakosken yhdistyksen kanssa. Toukokuussa vietetään iltamia keskellä päivää ja joulukuussa pikkujouluja. Yhdistyksen tavoitteena on lisätä yhteistoimintaa muiden yhdistysten kanssa.

Eläkeliiton Akaan yhdistyksen hallitus: Eturivi vasemmalta Helena Korpela, Riitta Riipinen, Annikki Toivonen, Leila Haavisto, Terttu Vaittinen ja Milva Salonen, keinussa puheenjohtaja Lauri Haavisto ja takana Saara Virtanen ja Tapio Toivonen.

Kommentoi

Sinun tulee olla kirjautunut kirjoittaaksesi kommentin.

Haluaisitko lukea artikkeleita enemmänkin?